Join date : 2009-08-01
Age : 32
Location : Bačka Topola

FA Cup- FA Kup Empty
PostSubject: FA Cup- FA Kup   FA Cup- FA Kup Icon_minitimeSun Jan 24, 2010 12:57 pm

Bekford obezbedio revanš Lidsu

U najzanimljivoj utakmici 4. kola engleskog FA kupa Totenhem i Lids odigrali su nerešeno 2:2, a junak meča je bio dvostruki strelac Džermejn Bekford.

Bekford je obeležio i prethodni meč svog tima u FA kupu kada je golom na Old Trafordu izbacio najvećeg rivala Lidsa, Mančester junajted. U meču sa Totenhemom fudbaleri Lidsa su dva puta stizali prednost domaćina, a izjednačujući gol Bekford je postigao u 96. minutu iz penala.

Domaći tim je poveo preko Pitera Krauča golom tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Fudbaleri Lidsa su ušli u nastavak susreta sa velikom željom da dođu do izjednačenja i igrali su dosta agresivno i angažovano u napadu. Kao posledica takve igre usledio je gol najboljeg igrača i strelca Lids junajteda Džermejna Bekforda u 52. minutu.

Do nove prednosti fudbaleri Totenhema došli su posle gola reprezentacije Rusije Pavličenka na asistenciju Palasiosa u 75. minutu.

Sve do poslednjeg minuta meča fudbaleri Totenhema imali su rezultat koji ih vodi u 5. kolo FA kupa. Međutim, u 95. mintutu Dovson je u svom šesnaestercu oborio Bekforda, a sudija Alan Vajl je opravdano dosudio prekršaj.

Bekford je veoma sigurno izveo jedanestreac, postigao drugi gol na meču i obezbedio svom timu revanš meč na Eland roudu.

Back to top Go down

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Čelsi siguran, Everton ispao   FA Cup- FA Kup Icon_minitimeSun Jan 24, 2010 1:00 pm

Čelsi siguran, Everton ispao

U utakmicama 4. kola engleskog FA kupa Čelsi, Fulam i Bolton su bez većih problema slavili dok je Birmingem u gostima slavio protiv Evertona.

Vigan je protiv najstarijeg ligaškog kluba na svetu Nots Kauntija stigao prednost od dva gola i na kraju je bilo 2:2, a za tim koji nastupa u Premijer ligi debitovao je golman srpske reprezentacije Vladimir Stojković. Domaći tim je vodio sa 2:0 posle golova Hjudžisa i Dejvisa, a gostima su revanš na svom stadionu obezbedili Skotland i Votson golovima u drugom poluvremenu.

Čelsi je u meču sa Preston poveo preko Anjelke u 37. minutu. Tim čiji je menadžer Daren Ferguson, sin Aleksa Fergusona, imao je dobru priliku u 45. minutu preko Kartera, ali je nije iskoristio. Konačan rezultat postavio je Danijel Staridž već u trećem minutu nastavka. U ekipi Čelsija ceo susret su sa klupe odgledali Branislav Ivanović i Nemanja Matić.

Susret između dva premijerligaša Portsmuta i Sanderlenda obeležio je Nigerijac Utaka sa dva gola. Gosti su poveli preko najboljeg strelca, ove sezone fantastičnog Darena Benta u 15. minutu. Utaka je prvi gol postigao tri minuta pre kraja prvog poluvremena, a pobedosni gol je postigao u 57. minutu.

Ekipa Birmingema je nastavila da beleži odlične rezultate ove sezone i savladala je Everton u Liverpulu. Benitez je doveo goste u vođstvo golom već u sedmom minutu, a Ferguson je u 40. minutu povisio prednost svog tima na dva gola. Osman je u 56. minut smanjio na 2:1, ali ekipa Dejvida Mojesa nije uspela da dođe do izjednačenja.

Vulvsi i Kristal Palas igrali su nerešeno 2:2, pa ih očekuje revanš meč, ovoga puta u Londonu. Nenad Milijaš je meč posmatrao sa klupe.

Preston – Čelsi 0:2
(Anjelka 37, Staridž 48)
Reding – Barnli 1:0
(Sigurdson 88)
Akrington – Fulam 1:3
(Simes 25 – Nevland 21, Daf 59, Gera 80)
Aston Vila – Brajton 3:2
(Delfuneso 5, Jang 48, Delf 63 – Elfik 41, Forster 90)
Bolton – Šefild junajted 2:0
(Steinson 48, Elmander 84)
Kardif – Lester 4:2
(Botrojd 19, Vitingem 71, Burk 90, Mek Kormak 90 – Morison 34, Guesan 39)
Derbi Kaunti – Donkaster 1:0
Everton – Birmingem 1:2
(Osman 56 – Benitez 7, B. Ferguson 40)
Nots Kaunti – Vigan 2:2
(Hjudžis 26, Dejvis 41 – Skotland 52, Votson 83)
Portsmut – Sanderlend 2:1
(Utaka 42, 57 – Bent 15)
Sautempton – Ipsvič 2:1
(Tomas 31, Antonio 74 – Kaunago 90)
Vest Bromvić Albion – Njukasl 4:2
(Olson 17, Dorans 31(p), 73(p), Tomas 79 – Kerol 63, 90)
Vulverhempton – Kristal Palas 2:2
(Džons 37, Zubar 84 – Li 3, Ambrouz 49)

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: FA kup: Stouk izbacio 'tobdžije'   FA Cup- FA Kup Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 5:04 pm

FA kup: Stouk izbacio 'tobdžije'

FA Cup- FA Kup 17710194304b5c9a8c100c2057212781_big

Fudbaleri Stouka iznenadili su na stadionu 'Britanija' Arsenal i sa 3:1 ga izbacili iz FA kupa. Mančester Siti bio je siguran na gostovanju u Skantorpu sa 4:2.

Dvostruki strelac za Stouk bio je Rikardo Fuler, a treći gol za domaći tim bio je delo Dina Vajtheda. Denilson je postigao jedini pogodak za Arsenal. Strelci za Siti protiv drugoligaša bili su Petrov, Onuoha, Silvinjo i Robinjo koji je najavio odlazak iz kluba. Tejlora su savladali Hejs i Birn posle čijeg šuta je Boata loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Takmičenje u FA kupu ranije su završili i Liverpul i Mančester junajted, pa je od takozvane "velike četvorke" engleskog fudbala kandidat za trofej još samo Čelsi.

Za Arsenal je na ovom meči prvi put posle četiri godine ponovo zaigrao i povratnik u londonski tim Sol Kempbel. Iskusni odbrambeni fudbaler je prethodni meč za Arsenal igrao 2006. godine u porazu od Barselone od 2:1 u finalu Lige šampiona u kome je bio strelac. Kasnije je napustio ekipu, ali će do kraja sezone ponovo nositi dres 'tobdžija'.

Trener Arsenala Arsen Venger na utakmici sa Stoukom izvršio je čak devet izmena u odnosu na sastav koji je ranije ove nedelje pobedio Bolton sa 4:2.

"To je jednostavna selekcija. Kada pogledate naš raspored morate da uvidite da ne možemo svaki put da igramo sa istih 11 fudbalera", kazao je Venger, podsećajući da njegov tim u narednih 14 dana igra sa Aston Vilom, Mančester junajtedom, Čelsijem i Liverpulom.

Mančester Siti se, za razliku od Arsenalovog ponovnog susreta sa Kempbelom, u pobedi nad Skantorpom od 4:2 na drugoj utakmici dana oprostio od Brazilca Robinja.

Brazilski reprezentativac je pre meča najavio da će napustiti Mančester, a mediji u Engleskoj prenose da će se on vratiti u brazilski Santoš za koji će nastupati na pozajmici.

Robinjo se od "građana" oprostio postigavši poslednji, četvrti gol, a bio je i asistent Martinu Petrovu kod prvog pogotka.

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Vila jedva izbegla eliminaciju   FA Cup- FA Kup Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 10:44 am

Vila jedva izbegla eliminaciju

U utakmicama osmine finala FA kupa odigranim u nedelju prolaz dalje obezbedio je Fulam, a reprize će se igrati u okršajima Bolton – Totenhem i K.Palas – A.Vila.

Fulam je dobio Nots Kaunti sa 4:0, dok su Bolton i Totenhem remizirali 1:1. Kristal Palas je bio na samo tri minuta do pobede u duelu sa Aston Vilom, ali je Stilijan Petrov doneo remi 2:2 i reprizu. Prolaz dalje u subotu su obezbedili Čelsi, Portsmut i Birmingem, a sve reprize igraju se 24. februara.

Na stadionu ‘Ribok’ Bolton je bio bolji u prvom poluvremenu i zasluženo je došao do vođstva u 34. minutu – posle duplog pasa Lija i Elmandera Šveđanin je centrirao, a Kevin Dejvis je primirio loptu i postigao gol.

Bolton je dominirao u prvom, a Tot’ham u drugom, što se da zaključiti i po kretanju rezultata jer su ‘Pevci’ u 61. minutu stigli do izjednačenja nakon što je Džermejn Defo na asistenciju Bejla matirao golamana Jaskalainena uz malu pomoć rikošeta. Pre toga su gosti u dva navrata pogodili okvir gola, a lako su mogli i da izbegnu reprizu, ali je Jaskalainen odbranio penal Tomu Hadlstonu.

Na Krejven kotidžu nije bilo ni traga neizvesnosti jer je Fulam opravdao ulogu favorita i ubedljivo savladao Nots Kaunti. Domaći su bili superiorni tokom celog meča i postigli su po dva gola u oba poluvremena – Dejvis i Zamora u prvom, a Daf i rezervista Stefano Okaka u drugom poluvremenu.

Kristal Palas je imao veliku šansu da načini najveće iznenađenje osmine finala FA kupa, ali je protiv Aston Vile dva puta ispustio prednost, pa će se igrati repriza na Vila parku. Johanes Ertl prvi put je doveo domaće u vođstvo u 24. minutu, a Džejms Kolins izjednačio je na deset minuta do kraja poluvremena.

Daren Ambrouz doneo je novu prednost Kristal Palasu u 70. minutu, a na samo tri minuta do kraja Stilijan Petrov je ponovo izjednačio i doneo svom timu nerešen rezultat.

Age : 32

PostSubject: Portsmut u polufinalu FA kupa   FA Cup- FA Kup Icon_minitimeSun Mar 07, 2010 9:56 am

Portsmut u polufinalu FA kupa

FA Cup- FA Kup 16533642904b92b56239cab252270631_big

Fudbaleri Portsmuta plasirali su se u polufinale engleskog FA kupa, pošto su pobedili Birmingem sa 2:0, dok su Fulam i Totenhem igrali bez golova.

Oba gola za Portsmut postigao je Frederik Pikijon (67. i 70. minut). Gostujućem timu je poništen regularan pogodak, pošto je lopta posle udarca Liama Ridžvela prešla gol liniju pre nego što je Dejvid Džejms izbacio u polje. Sudija je, međutim, ocenio da to nije bio gol.

Gostujući sastav žestoko se bunio protiv odluke sudije, ali na kraju je sotalo 2:0, pa će Portsmut biti u prilici da ponovi uspeh iz 2008. godine kada je trijumfovao u ovom takmičenju.

Igrom slučaja, to se desilo istog dana kada je Bord međunarodne fudbalske asocijacije odlučio da odbaci pomoć tehnologije u spornim situacijama.

Portsmut ima privremenu upravu i nalazi se na poslednjem mestu tabele Premijer lige.

U drugom četvrtfinalu Fulam i Totenhem igrali su bez golova, a u nedelju, u druga dva četvrtfinalna meča sastaju se Reding - Aston Vila i Čelsi Stouk Siti.

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Vila i Čelsi u polufinalu   FA Cup- FA Kup Icon_minitimeMon Mar 08, 2010 7:16 pm

Vila i Čelsi u polufinalu

FA Cup- FA Kup 4095286344b93f9f10b385668626552_big

Fudbaleri Aston Vile i londonskog Čelsija plasirali su se u polufinale FA kupa.

Aston Vila je u četvrtfinalu, posle velikog preokreta, savladala ekipu Redinga rezultatom 4:2, dok su ‘plavci’ eliminisali Stouk sa 2:0. U subotu se u polufinale FA kupa plasirao i Portsmut koji je pobedio Birmingem sa 2:0, dok su Fulam i Totenhem igrali bez golova. Aston Vila će u polufinalu na ‘Vembliju’ igrati protiv Čelsija, dok će Portsmut igrati protiv pobednika duela Fulam - Totenhem.

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u polufinale, pošto su kao gosti savladali ekipu Redinga. Heroj velikog rezultatskog preokreta Aston Vile bio je trostruki strelac Džon Kerju. Ekipa Redinga je u prethodnim fazama već eliminisala dva premijerligaša, Liverpul i Barnli, pa su u duel sa Vilom ušli bez puno respekta prema protivniku. Šejn Long, koji se vratio u tim posle suspenzije, golovima u 27. i 42. minutu najavio je novi trijumf drugoligaša i još jedno iznenađenje. Ekipa trenera Brajana MekDermota bila je mnogo bolja na startu meča, a odbrana Vile je u tim trenucima imala velike probleme.

Međutim, u nastavku meča, fudbaleri Aston Vile, koji žele da se plasiraju u drugo ovogodišnje finale na ‘Vembliju’, prave neverovatan preokret i dolaze do plasmana u polufinale FA kupa. Vila je već u prvih 12 minuta nastavka meča postigla čak tri gola. Prvo je Ešli Jang u 47. minutu smanjio na 2:1, a potom je Kerju golovima u 51. i 57. minutu doveo premijerligaša u vođstvo. Norvežanin je potom u sudijskoj nadoknadi vremena postigao još jedan gol i fenomenalnu partiju krunisao het-trikom. Kerju je treći gol postigao iz penala, pošto ga je prethodno u kaznenom prostoru srušio Ivar Ingimarson.

"Posle velikog truda koji smo ove sezone uložili u oba kup takmičenja bila bi prava nepravda da nas je Reding izbacio. Oduševljen sam reakcijom ekipe u nastavku utakmice. Uspeli smo da napravimo veliki preokret i pokazali da imamo karakter",
rekao je trener Aston Vile Martin O’Nil.

Aston Vila će u polufinalu na Vembliju igrati protiv londonskog Čelsija, koji je u četvrtfinalu eliminisao Stouk sa 2:0.

'Plavci' su do plasmana u polufinale FA kupa stigli golovima Frenka Lamparda i kontraverznog kapitena DžonaTerija, kome su navijači Stouka tokom cele utakmice zviždali.

Lampard je doveo Čelsi u vođstvo fantastičnim golom u 35. minutu, kada je udarcem sa 20 metara savladao golmana Tomasa Sorensena. Pitanje pobednika rešio je Teri u 67. minutu. On je posle kornera koji je izveo Lampard preciznim udarcem glavom pogodio mrežu Stouka i postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Čelsi.

"Plasirali smo se u polufinale i sa nestrpljenjem očekujemo predstojeći duel sa Aston Vilom na 'Vembliju'. Trofej FA kupa je trenutno kod nas, ali mi želimo da ga zadržimo", rekao je Lampard.

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Totenhem u polufinalu   FA Cup- FA Kup Icon_minitimeThu Mar 25, 2010 5:38 pm

Totenhem u polufinalu

Fudbaleri Totenhema preokrenuli su protiv Fulama i pobedom od 3:1 plasirali se u polufinale FA kupa gde će igrati sa Portsmutom.

Bobi Zamora doveo je goste u prednost u 18. minutu, ali su ’spursi’ uspeli u nastavku da golovima Bentlija u 47, Pavljučenka u 60. i Guđonsena u 65. minutu stignu do preokreta i pobede. Heri Rednap je odradio sjajna posao uvevši Bentlija i Pavljučenka u igru u drugom poluvremenu.

Totenhem će imati priliku da se po treći put uzastopno plasira u finale nekog takmičenja. Osvojili su Karling kup 2008, a prošle sezone su poraženi u finalu.

’Pevci’ su i dalje aktivni u borbi za Ligu šampiona sledeće sezone, a na ruku im ide i poraz jednog od konkurenata Mančester sitija. Fulam je izgubiona svom 50. meču ove sezone, ali je i dalje u igri u Ligi Evrope gde će se u četvrtfinalu sastati sa Volfsburgom.

Drugi polufinalni par FA kupa čine Čelsi i Aston Vila.

Sponsored content

PostSubject: Re: FA Cup- FA Kup   FA Cup- FA Kup Icon_minitime

Back to top
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Football Coaching Forum :: Evropske fudbalske lige i takmičenja :: Premier League (Engleska 1. liga)-