Carling Cup Empty
PostSubject: Carling Cup   Carling Cup Icon_minitimeThu Sep 24, 2009 8:39 am

Minimalci Junajteda, Čelsija i Vile

Carling Cup 7433682844aba974647649754544087_big
Mančester junajted, Čelsi i Aston Vila minimalnim pobedama obezbedili su plasman u četvrtu rundu Karling kupa.

Veoma ubedljivi u sredu bili su Everton u gostima protiv Hal Sitija (4:0) i Totenhem koji je deklasirao Preston na njegovom terenu sa 5:1. Najviše se mučio Mančester Siti koji je tak posle produžetka eliminisao londonski Fulam sa 2:1.

Mančester junajted je 'Old Trafordu', koji proslavlja 100. rođendan, golom Denija Velbeka pobedio Volverhempton za koji je u nastavku meča nastupio Nenad Milijaš. Za Junajted, koji je od 35. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Fabija, nisu igrali Nemanja Vidić i Zoran Tošić koji je meč presedeo na klupi.

U ubedljivoj pobedi Totenhema u gostima blisatao je Piter Krauč koji je zabeležio het-trik, a pobedu Sitiju u 111. minutu doneo je kapiten Kolo Ture.

Location : Bačka Topola

PostSubject: Vila na korak od finala Liga kupa   Carling Cup Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 9:09 pm

Vila na korak od finala Liga kupa

U prvoj polufinalnoj utakmici engleskog fudbalskog Liga kupa Aston Vila je večeras kao gost savladala Blekburn sa 1:0.

Strelac je bio Džejms Milner u 23. minutu. Revanš susret je na programu sledeće srede u Birmingemu.

Ukupni pobednik tog susreta u finalu će igrati sa boljim iz dvomeča gradskih rivala Mančester Sitija i branioca trofeja Mančester Junajteda, koji se u prvom polufinalnom okršaju sastaju 19. januara.

Ta utakmica je trebalo da bude odigrana 6. januara, ali je odložena zbog nevremena.

Jubilarno 50. finale engleskog Liga kupa na programu je 28. februara na stadionu Vembli u Londonu.

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Tevez doneo pobedu Sitiju   Carling Cup Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 5:12 pm

Tevez doneo pobedu Sitiju

Carling Cup 4647703544b563424aecaa274760777_big

U prvoj utakmici polufinala engleskog Karling kupa Mančester siti je na svom stadionu savladao gradskog rivala, Mančester Junajted sa 2:1 (1:1)

Mančester junajted je poveo u 17. minutu golom Rajana Gigsa. Siti do izjednačenja došao u 43. minutu, kada je dosuđen penal posle prekršaja Rafaela nad Belamijem, a Karlos Tevez je bio siguran izvođač jedanaesterca. Drugi gol na meču, bivši napadač Junajteda, postigao je u 65. minutu glavom sa tri metra, posle asistencije Vinsenta Kompanija.

Prvu pravu priliku na susretu Junajted je i iskoristio u 17. minutu. Evra je pronašao Valensiju, koji je uspešno dodao loptu Runiju, engleski reprezentativac je dobro šutirao, ali je odlični golman Sitija, Šej Given odbranio. Međutim lopta je došla do velškog veterana Rajana Gigsa kome nije bilo teško da pogodi protivničku mrežu.

Fudbaleri Sitija nisu imali ozbiljnije šanse do 43. minuta kad je dosuđen penal posle prekršaja Rafaela nad Kregom Belamijem, a Karlos Tevez je bele tačke savladao Van der Sara.

U 65. minutu Belami je izveo korner, Van der Sar je odbio loptu do Garide koji je na ivici šesnaesterca glavom dodaje loptu Kompaniju. Kompani sa ivice peterca centrira, a u petercu Junajteda se odlično snašao Tevez i sa 2-3 metra, pored Evre, udarcem glavom savladao Van Der Sara.

Revanš meč polifinala engleskog Liga kupa igraće se na Old Trafordu 27. januara.

Posts : 765
Age : 32

PostSubject: Vila spektaklom do finala Liga kupa   Carling Cup Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 6:54 pm

Vila spektaklom do finala Liga kupa

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u finale Karling kupa pošto su u neverovatnom revanš meču pobedili Blekburn sa 6:4.

Vila je iz prvog meča imala minimalnu prednost od 1:0, ali su gosti iz Blekburna već posle 25 minuta na ’Vila parku’ potpuno preokrenuli rezultat golovima Kalinića. Ipak, dok kraja poluvremena Vila je uspela da izjednači, a Blekburn ostane sa igračem manje. Domaći tim je u nastavku brzo postigao tri gola, a meč je završen sa 6:4 uz nekoliko fenomenalnih golova i poteza igrača oba tima.

Hrvat kalinić je već u desetom minutu, golom glavom posle kornera anulirao prednost rivala iz prvog meča, a 16 minuta kasnije je doneo potpuni prekoret svom timu kada je posle šuta Martina Olsona i odbrane Breda Guzana odbijenu loptu poslao u mrežu.

Međutim, kao što je Blekburn na brzinu došao do 2:0, isto tako je probuđena Vila došla do 2:2 i vratila prednost. Već u 30. minutu Stiven Vornok je smanjio na 2:1, a onda je pet minuta pre poluvremena Džejms Milner realizovao penal izjednačivši na 2:2. Crveni karton zbog prekršaja dobio je Kristofer Samba.

Sa igračem više i podignutog morala zbog brzog povratka u meč domaći igrači furiozno otvaraju drugo poluvreme i za deset minuta postižu dva gola, a u 62. i treći, ukupno peti. Prvo je u 53. pogodio Nzozi, tri minute kasnije i Agbonlaor, a onda i Emil Heski.

Samo minut kasnije, i pored igrača manje i šokantnog starta Vile u drugom poluvremenu, Blekburn ipak uspeva da smanji vođstvo domaćina. Fenomenalnu utakmicu začinio je fantastičnim golom Matrin Olson koji je u 64. minutu uhvatio makazice i savladao Guzana. Međutim, tu nije bio kraj. Posle kornera sa desne strane lopta je došla do Breta Emertona na ivicu kaznenog prostora, Australijanac je zahvatio loptu volejom, a ona je prošla pored trojice igrača Vile i kroz noge golmana Guzana za 5:4. Do kraja meča Vila je uspela da postigne još jedan gol preko sjajnog Ešlija Janga koji je na svojoj polovinu prihvatio loptu, prošao po levoj strani do šesnaesterca, a onda desnom nogom plasirao loptu u dalji ugao gostujućeg gola.

Karling kup, polufinale:
Aston Vila – Blekburn 6:4 (2:2), ukupno 7:4
Vornok 30, Milner 40, Nzozi 53, Agbonlaor 56, Heski 62, Jang 90+ – Kalinić 10, 26, Olsen 64, Emerton 85

Sponsored content

PostSubject: Re: Carling Cup   Carling Cup Icon_minitime

Carling Cup
Back to top
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Football Coaching Forum :: Evropske fudbalske lige i takmičenja :: Premier League (Engleska 1. liga)-